Praktični del sem imela na nefrologiji, pacient je bil sprejet zaradi renalnih kolik. Doc. Kersnik-Levartova ti da 10 min časa za anamnezo, potem pa pride zraven in opazuje, ko delaš status. Pacienta predstaviš kar v sobi, jaz sem nato dobila samo še vprašanje o nefritskem sindromu in njegovih vzrokih in to je bilo to.
Na ustnem pri profesorju pa sem dobila:
Levkemije
Malabsorbcijski sindrom
Fakomatoze
Pri vsakem vprašanju ti pusti, da poveš do konca in nato postavi še vprašanje (včasih moraš ponoviti, kar si že povedal!!). Če kaj poveš narobe, te o tistem še dodatno vpraša, tako da če niste sigurni, raje ne povejte preveč. Vendar pa je profesor prijazen in ti na koncu stisne roko in da lepo oceno.
Ustna vprašanja - prof. Kržišnik
- Podrobnosti
- Predmet: Pediatrija
- Kategorija: Ustna vprašanja
- Napisal: Anonimnež
- Zadetkov: 3528